Google Fonts JSON file does not found.Google Fonts JSON file does not found.Google Fonts JSON file does not found. Ekip – Sinir Bilim Akademisi

Ekip

Sağlık, bilim ve iletişim alanında profesyonel ekibimizle, vizyoner bakış açısı sağlayan ve çözüm üreten eğitimler veriyoruz.

Yrd. Doç. Dr. Oytun Erbaş

Oytun Erbaş, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2001 yılında dönem ikincisi olarak mezun oldu. Ege Üniversitesi’nde Radyoloji ve Fizyoloji Anabilim dallarında araştırma görevlisi olarak çalıştı. Ege Üniversitesi, Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Bilim Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Üsküdar Üniversite’lerinde Tıp Fakültesi Fizyoloji, İktisat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Edebiyat Fakültesi ve Psikoloji bölümlerinde öğretim üyeliği, Deneysel Tıp ve ARGE Merkezi Müdürlüğü ve Fizyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı. Fizyoloji, Fizyopatoloji, Biyolojik Psikoloji, Nöropazarlama ve Sinirbilim derslerini bu fakültelerde verdi.

Uluslararası indeksli dergilerde (SCI ve SCI-E) 100’den fazla bilimsel makalesi, ulusal hakemli dergilerde yayımlanan 10 makalesi, uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında basılan 32 bildirisi, ulusal bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitaplarında basılan 48 bildirisi bulunmaktadır. Uluslararası indeksli dergilerde (SCI ve SCI-E) 100’den fazla bilimsel makalesi, ulusal hakemli dergilerde yayımlanan 10 makalesi, uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında basılan 32 bildirisi, ulusal bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitaplarında basılan 48 bildirisi bulunmaktadır. 

Istanbul Bilim University Florence Nightingale Journal of Medicine ve Istanbul Bilim University Florence Nightingale Journal of Transplantation dergilerinin yayın sekreterliği ve yayın editörlüğü görevini sürdürmektedir.

Çalışma alanları inflamasyon ve psikiyatrik ilişkiler, oksitosin etkileri, epilepsi mekanizmaları ve tedavisi, nörogelişimsel bozukluklar (otizm) ve tedavisi, diyabetik nöropatide nöroprotektif ilaç denemeleridir.

Psikiyatrik hastalıkların, Dejeneratif beyin hastalıklarının (Alzheimer, Parkinson, nöropati) deney hayvanlarında modellenmesi, deney hayvanlarında EEG-EMG-EKG kaydı-yorumu hakkında kurslar düzenlemektedir. 

Yaptığı deneysel çalışmalarla, Uluslarası Otolojik Cerrahi Derneğinden Kulak Burun Boğaz Hastalıkları dalında “Politzer ödülü” (2013) ve Avrupa Ortopedi ve Travmatoloji Derneğinden de “Jacques Duparc ödülünü” (2013) aldı. Ayrıca ulusal kongrelerden onlarca en iyi proje ve en iyi sözlü bildiri ödülleri kazandı.

TUS sınavında 7 kez derece yaptı ve Türkiye Klinikleri 20. Ulusal Tıp Bilimleri Yarışmasında ikinci oldu.

Kitaplar:

 • Fizyoloji Ders Kitabı (Nobel Kitabevi), 2008, ANKARA,
 • Fizyoloji Ders Kitabı (Nobel-İzmir Güven Tıp Kitabevi), 2005, İZMİR
 • Anatomi Ders Kitabı (Nobel- İzmir Güven Tıp Kitabevi) 2005, İZMİR
 • Mikrobiyoloji Ders Kitabı (Nobel-Güven Tıp Kitabevi) 2005, İZMİR

http://www.oytunerbas.com.tr

 

Esra Öz

Bilim insanı olmak için aldığı biyoloji eğitimini, sağlık haberciliğinde avantaja dönüştürüyor. Haberciliğe bakışı daha önce yapılmamışı yapmak olduğu için hayata keşfetmek için bakıyor. Türkiye’deki ilk sağlık blog yazarı olan Öz, Sağlık Bakanlığı sosyal medya hesaplarının kurulumu ve yönetiminde danışmanlık yaptı.

Farklı AB projelerinde Medya İletişim Koordinatörü olarak çalıştı. TRT’de radyo programı hazırlayıp sundu. Sağlık profesyonellerine yönelik dergilerde yazı işleri müdürlüğü ve yayın editörlüğü yaptı. Milliyet Gazetesi Pembe Nar sağlık köşe yazarı olan Öz, sağlık haberciliğinde uzmanlaşmak gerektiğini savunuyor. Geleneksel ve yeni medyada sağlık okuryazarlığı alanında insanların bilinçlenmesi ve farkındalığın artması için projeler üretmeye devam ediyor.

Kokuyla Keşfet ve Sağlık Haberlerine Farklı Bakış isimli kitapları Türkiye’de alanlarında ilk olma özelliği taşıyor.

Kitap ve Kitap bölümleri

 • Kokuyla Keşfet –(2014)
 • Sağlık Okuryazarlığı – Sağlık Habercisi Gözünden Sağlık Okuryazarlığı bölümünü yazdı. (2014)
 • Sağlık Haberlerine Farklı Bakış – (2015)
 • Adli Koku – Koku ve Yaşam bölümünü yazdı. ( 2017)

Aldığı Ödüller:

 • Bem-Bir-Sen tarafında düzenlenen “İbrahim Keresteci Basın Ödülleri” Başarı Ödülü 2011-2012
 • Hematoloji Uzmanlık Derneği tarafından “Avrasya Hematoloji Basın Ödülü”
 • Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği’nden teşekkür belgesi-2011
 • Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği tarafından 2011 Basın Ödülü
 • Türk Böbrek Vakfı tarafından düzenlenen TBV 1. Medya Ödüllerinde, Sağlık Alanında En İyi Blog Yazarı ödülü-2014
 • Türk Böbrek Vakfı tarafından düzenlenen TBV 2. Medya Ödüllerinde, “Yazılı Basın Dergi Röportaj” dalında, “Türkiye’de Organ Bağışı ve Organ Nakli” başlıklı haberiyle ödül aldı -2015

www.esraoz.com

fesraoz@gmail.com

Kapat